"Zgodnie z informacją, jaką Ryanair otrzymał od polskich władz, Mazowiecki Port Lotniczy w Modlinie został czasowo zamknięty  z powodu uszkodzeń powstałych na drodze startowej. Ryanair został poinformowany o czasowym zamknięciu pasa startowego ze względów bezpieczeństwa na lotnisku Warszawa Modlin w dniach 22.12.12 – 29.01.13 włącznie. W związku z niniejszym wszystkie rejsy linii Ryanair zaplanowane w tym czasie z lotniska Warszawa Modlin będą operowały z/na lotnisko im. Chopina w Warszawie" - ogłosił Ryanair w komunikacie.

Wcześniej ???Ryanair jak i Wizz Air informowały o przedłużeniu swojej tymczasowej działalności na lotnisku Chopina do północy 22 stycznia. Obie tanie linie lotnicze operujące z podwarszawskiego lotniska w Modlinie zmuszone są nadal korzystać z portu lotniczego Chopina ze względu na ?naprawę pasa startowego na lotnisku w Modlinie.

Przedwczoraj Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego poinformował, że na lotnisku w Modlinie nie wykonano wszystkich prac naprawczych pasa startowego, jakich wymagał nadzór budowlany, dlatego lotnisko pozostaje zamknięte.

Inspektorat czeka na ekspertyzy z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, od których uzależnia decyzję, co dalej z lotniskiem.

Po ewentualnej pozytywnej decyzji WINB stan pasa będzie musiał jeszcze sprawdzić Urząd Lotnictwa Cywilnego. Dopiero po pozytywnej opinii Urzędu lotnisko będzie mogło powrócić do normalnej pracy.