Od początku roku lotnisko obsłużyło 13,7 mln pasażerów, czyli o 13,5 procent więcej niż przed rokiem. Z tego 12,4 mln w samym tylko ruchu międzynarodowym (wzrost o 18,8 proc.). Udział w nim pasażerów tranzytowych zbliżył się do 30 procent.

"Te dane potwierdzają - czytamy w komunikacie Lotniska Chopina - że pozycja warszawskiego lotniska jako atrakcyjnego punktu przesiadkowego w tej części Europy wciąż rośnie. Wynika to ze skutecznie realizowanej strategii rozwoju ruchu tranzytowego, której trafność pokazują wyniki wzrostu ruchu na Lotnisku Chopina, a także wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

Aby stołeczny port mógł nadal rozwijać się jako hub dla Europy Środkowo-Wschodniej, niezbędne jest także zbudowanie rozległej siatki krajowych połączeń i odpowiednie skomunikowanie Warszawy z lotniskami poza Mazowszem. Temu służyło otwarcie 2 września 2018 r., obsługiwanej przez LOT, nowej trasy do Portu Lotniczego Lublin (połączenie realizowane pięć razy w tygodniu, wylot z Lotniska Chopina o godz. 13:40)".