30. wakacje z Itaką już czekają

Więcej Grecji i Turcji, Fuerteventura i Lanzarote prawie na wyłączność, nowe hotele we Włoszech i letni Zanzibar. A jako wisienka na torcie - madagaskarska wyspa Nosy Be. To niektóre z atutów oferty Itaki na sezon Lato 2019 dostępnych już w systemach rezerwacyjnych

Publikacja: 30.09.2018 23:27

30. wakacje z Itaką już czekają

Foto: Materiały promocyjne

Na jubileuszowe, trzydzieste już, lato działająca od 1989 roku Itaka przygotowała łącznie 1300 ofert. Składają się na nie: 55 kierunków wczasowych w Grecji, Turcji, Hiszpanii, Egipcie, Włoszech, Portugalii, Albanii, Bułgarii, Czarnogórze, Gruzji, Tunezji, Maroku, na Cyprze, a także w Tajlandii, na Nosy Be, Zanzibarze i Wyspach Zielonego Przylądka oraz wycieczki objazdowe do 55 krajów.

Czytaj też: "Itaka: Sprzedajemy już 30. wakacje".

Klienci chcą lepszych hoteli, to je dostaną

Jak podaje biuro podróży w komunikacie, już po pierwszych tygodniach sprzedaży widać ogromne zainteresowanie kierunkami tureckimi. Itaka zaoferowała więcej hoteli w miejscach szczególnie lubianych przez jej klientów, jak Kemer i Side. Przywróciła do oferty miejscowość Dalyan z hotelami leżącymi niedaleko słynnej plaży Iztuzu. Nowością są wyloty do Izmiru z Warszawy i Katowic, także na 10 i 11 noclegów.

Itaka ma też rozbudowaną ofertę wakacji w Grecji. Zgodnie z preferencjami klientów na lato 2019 roku jest tam więcej hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych, w tym zupełnie nowe. Touroperator zmniejszył natomiast liczbę hoteli trzygwiazdkowych. Po przerwie wraca Kefalonia i zdecydował, że na Peloponez będzie zawozić klientów, lądując na dwóch lotniskach: w Araxos i Atenach.

ZOBACZ NAJNOWSZY CLIP ITAKI

„Operacja czarterowa Itaki na Wyspy Kanaryjskie prowadzona jest na największą skalę w Europie Środkowo-Wschodniej. Na Fuerteventurze i Lanzarote aż 90 procent hoteli z oferty Itaka ma na wyłączność na polski rynek" - podaje touroperator. Z kolei odnośnie do Hiszpanii kontynentalnej zachwala swoje „wakacyjne hity sprzedażowe i nowości" na Costa del Sol i Costa Dorada, a na Ibizie nową sieć hoteli.

Nowości hotelowe czekają także na turystów we Włoszech: na Sardynii, Sycylii, Ischii, w Kalabrii i na Riwierze Adriatyckiej.

W Egipcie klienci Itaki będą wypoczywać w Szarm el Szejk, Hurghadzie, Marsa Alam i Tabie, której atutami są wysokiej klasy hotele i wycieczki fakultatywne do Jerozolimy i Petry.

Również w Albanii Itaka jest obecna we wszystkich atrakcyjnych kurortach: Sarandzie, Ksamil, Durrës i Shëngjin.

Letnia egzotyka

Nowością sezonu Lato 2019 jest w Itace Zanzibar, na który do tej pory można było polecieć jedynie zimą. „Wakacyjnym przebojem będzie wyspa Nosy Be, jedno z wielu pięknych miejsc odkrytych przez Itakę" - zapewnia biuro podróży. Nosy Be to niewielka wyspa u wybrzeży Madagaskaru, do której Itaka zacznie latać w najbliższym sezonie zimowym. Tego lata touroperator zaprasza turystów także na Wyspy Zielonego Przylądka i do Tajlandii.

Na Lato 2019 Itaka ma też ponad 270 wycieczek objazdowych. Są to zarówno autorskie trasy podróżnicze, jak i wycieczki po Europie oraz city breaks. Nowa trasa „Żółwie na równiku" pokazuje faunę i florę Galapagos, a „Madagaskar jak z bajki" będzie można połączyć z odpoczynkiem na Nosy Be. Nowościami są także wycieczki: łącząca Gruzję i Armenię „Odcienie granatów na morelowym szlaku" oraz „Za krańcem Europy" wiodąca do Portugalii kontynentalnej z wypadem na należące do tego państwa Azory.

Zainteresowanie Turcją przekłada się na zwiększoną liczbę miejsc na wycieczkach objazdowych i powrót Itaki do organizowania zwiedzania wschodniej Turcji – wyjaśnia w komunikacie Ewa Maruszak z działu marketingu Itaki. Jest dużo tras po Tajlandii, touroperator zwiększył również liczbę miejsc na wycieczkach do Chin.

Wakacje z bohaterami "Hotelu Transylwania"

Już siódmy raz Itaka będzie gościć rodziny z dziećmi w hotelach, w których działają Kluby Przyjaciół Itaki i na wycieczkach objazdowych z programami edukacyjno-rozrywkowymi. W ofercie są 43 hotele i dziewięć takich wycieczek. Tego lata atrakcją klubów będą bohaterowie najnowszej części popularnego filmu animowanego „Hotel Transylwania 3". Dla pierwszych trzech tysięcy dzieci, których rodzice zarezerwują wakacyjny wyjazd, biuro podróży przygotowało zabawne maskotki za złotówkę.

Do najbardziej wymagających klientów przeznaczone są hotele z 18. już edycji katalogu „Itaka&Gala – podróże w stylu gwiazd". Czwarty raz Itaka prezentuje w nim hotele dla dorosłych.

Na jubileuszowe, trzydzieste już, lato działająca od 1989 roku Itaka przygotowała łącznie 1300 ofert. Składają się na nie: 55 kierunków wczasowych w Grecji, Turcji, Hiszpanii, Egipcie, Włoszech, Portugalii, Albanii, Bułgarii, Czarnogórze, Gruzji, Tunezji, Maroku, na Cyprze, a także w Tajlandii, na Nosy Be, Zanzibarze i Wyspach Zielonego Przylądka oraz wycieczki objazdowe do 55 krajów.

Czytaj też: "Itaka: Sprzedajemy już 30. wakacje".

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?