Na lotnisku w Rzeszowie stanie Holiday Inn

Będzie miał 120 pokojów i będzie kosztować 34 miliony złotych - rusza budowa hotelu Holiday Inn Express przy lotnisku w Rzeszowie

Publikacja: 19.07.2018 14:36

Na lotnisku w Rzeszowie stanie Holiday Inn

Foto: materiały prasowe

Inwestorem jest spółka Chopin Airport Development, a generalnym wykonawcą ERBUD. Pierwszych gości hotel ma przyjąć w drugiej połowie 2019 roku.

Jak zapewnił dzisiaj podczas przekazania terenu wykonawcy prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny i licznym firmom z sąsiedztwa.

– Nowa droga lotniskowa a w przyszłości komunikacja kolejowa, będą impulsem dla nowych inwestycji - przekonywał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. - Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa. Nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca i całego województwa.

– Potencjał jaki widzimy w regionie, wynikający zarówno z rozwoju rzeszowskiego lotniska, jak i bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego, daje nam podstawy sądzić, że inwestycja odniesie bardzo duży sukces - przekonywał Cristescu.

– Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia, a w naszych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów – dodawał prezes lotniska Michał Tabisz.

A Józef Zubelewicz, członek zarządu ERBUD-u przypomniał, że to już dziesiąty hotel realizowany przez jego firmę w ciągu ostatnich trzech lat. - Naszymi partnerami są największe sieci hoteli, w tym Hilton czy Radisson Blu.

"Holiday Inn Express czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG (...). Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi i przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami" - czytamy w komunikacie inwestora.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek