Razem z Rogowskim Mateusz Morawiecki miał zdymisjonować jeszcze wiceministrów z Ministerstwa Edukacji Narodowej Marzennę Drab, z Ministerstwa Finansów Wiesława Janczyka i Ministerstwa Infrastruktury Justynę Skrzydło.

Według naszych informacji dymisja Rogowskiego nie koniecznie oznacza, że odejdzie on z resortu. Przed awansowaniem na podsekretarza stanu Rogowski był dyrektorem departamentu kontroli w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Podsekretarzem stanu został w lipcu 2017 roku.

Na razie nie wiadomo, kto w resorcie miałby zajmować się turystyką. Oprócz ministra Witolda Bańki kierownictwo tworzą jeszcze sekretarz stanu Jarosław Stawiarski i podsekretarz stanu Jan Widera. Nie wykluczone, że sam minister Bańka weźmie nad nią nadzór.

Według naszych informacji Bańka był zaskoczony decyzją premiera. Jeszcze podczas targów turystycznych w Berlinie, 7 marca, pytany przez Turystykę.rp.pl, czy spodziewa się, że plany ograniczenia zatrudnienia sekretarzy i podsekretarzy stanu obejmą jego resort odpowiedział, że nie ma takich sygnałów.