Dubaj uruchomił najdłuższą na świecie tyrolkę miejską

Ma kilometr długości, jedzie się nią 80 kilometrów na godzinę, a startuje z wysokości 170 metrów – to najkrótszy opis tak zwanej tyrolki, jaką uruchomiono w Dubaju

Publikacja: 15.12.2017 10:14

Dubaj uruchomił najdłuższą na świecie tyrolkę miejską

Foto: Materiały promocyjne

ff

XLine znajduje się w kompleksie dunajskiej mariny i jest nie tylko najdłuższą na świecie miejską tyrolką, ale również jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. W samym Dubaju jest kolejną tego typu atrakcją po tyrolce, jaką otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall, nad słynnymi dubajskimi fontannami.

XLine jest jednak dwa razy dłuższa, a co więcej, mogą nią zjeżdżać jednocześnie dwie osoby, na dwóch linach .

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Promocyjny
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń