Nowy szef ULC jest menedżerem od ponad 20 lat związany z branżą lotniczą. Absolwent Politechniki Warszawskiej, studia MBA zrobił na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii. Potem jeszcze studiował na wydziale handlu Uniwersytetu Galway w Irlandii.

Z lotnictwem związał się zawodowo w 1993 roku. Zaczynał od pracy w Polskich Liniach Lotniczych LOT na stanowisku specjalisty ds. marketingu. W 2007 roku odpowiadał w LOT za całą politykę marketingową firmy oraz standardy obsługi klienta. Współtworzył dwie linie lotnicze w Polsce. W latach 2010 - 2011 jako dyrektor marketingu w Enter Air, firmie założonej przez byłych pracowników LOT i nieskokosztowej Centralwings. W roku 2012 przeszedł do powstającego Bingo Airways, gdzie również odpowiadał za sprzedaż i marketing.

Ostatnie dwa lata przed przejściem do ULC prowadził własną działalność, w której odpowiedzialny był za doradztwo marketingowo–sprzedażowe i współpracował m.in z Unileverem, Shellem oraz Telekomunikacją Polską.

Powołanie nastąpiło na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze, który mówi, że prezes ULC jest powoływany przez premiera na wniosek ministra właściwego do spraw transportu spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, .

Urząd Lotnictwa Cywilnego działa na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce.