Rough Guides podaje, że Wrocław jest najlepszym miejscem do spędzenia weekendu w Polsce. Podaje 6 powodów: unikatową atmosferę wrocławskiego rynku, spektakularne widoki z nadodrzańskich bulwarów, imponującą modernistyczną architekturę, nowoczesną polską kuchnię, bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych i rozwiniętą bazę hotelową.

Do Wrocławia przyciągają również wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016. – Dodatkowo wzbogacają i tak ciekawą ofertę kulturalną Wrocławia. 15-18 grudnia odbędzie się Weekend Zamknięcia Programu ESK z kilkudziesięcioma wydarzeniami rozgrywającymi się w całym mieście – to ostatnia szansa, aby stać się częścią kulturalnej stolicy - mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw, cytowany w komunikacie prasowym Hiltona.

Jednym z najsilniejszych magnesów wabiących do Wrocławia jest też Afrykarium, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. – Afrykarium wywołało efekt taki sam, jak podobne obiekty w innych europejskich miastach - znacznie zwiększyło liczbę turystów, którzy odwiedzają stolicę Dolnego Śląska. To nie tylko Niemcy czy Anglicy, lecz także Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Coraz więcej jest pasażerów przylatujących do nas z Warszawy, w tym zorganizowanych grup wycieczkowych – mówi cytowany w komunikacie prasowym Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.