Linie Air France i KLM zapowiedziały wprowadzenie na rynek nowej struktury taryf na międzynarodowych lotach w ramach Europy oraz na trasach z Paryża i Amsterdamu do Izraela i krajów Afryki Północnej.

Klienci Air France KLM, podróżujący na tych trasach, będą mogli wybrać jeden z trzech wariantów, które różnią się od siebie ceną, pakietem usług i warunkami. Nowy system będzie stopniowo wprowadzany na poszczególnych rynkach, a w sprzedaży on-line KLM-u znajdzie się od końca stycznia 2017 roku.

Nowe struktura taryf lotów w Europie obejmuje 3 warianty: lekki (light), standardowy (standard) i elastyczny (flex). Pierwszy z nich proponowany jest klientom najbardziej nastawionym na oszczędność: podróżującym tylko z bagażem podręcznym i niezmieniającym niczego w rezerwacji. Taryfa "light" - droższa od poprzedniej o 40-50 euro - umożliwia przewóz jednej sztuki bagażu rejestrowanego w cenie biletu i możliwość zmiany rezerwacji za dodatkową opłatą. Natomiast trzecia, tzw. elastyczna, taryfa - droższa o 70-150 euro od podstawowej - umożliwia bezpłatną zmianę rezerwacji lub zwrot biletu. Ci, którzy ją wybiorą, będą też mogli korzystać z programu "SkyPriority" (oferującego odrębne stanowiska odprawy, przejścia i kolejki) i pełnego serwisu pokładowego (z posiłkiem podczas lotu).

- W przygotowaniu nowej oferty taryf naszym podstawowym celem było uproszczenie podziału przy jednoczesnym wzbogaceniu usługi. Chcieliśmy stworzyć przejrzystą i zrozumiałą ofertę cenową dla lotów europejskich, ujednoliconą dla obu linii – Air France i KLM. Mamy nadzieję, że nowa struktura taryf ułatwi naszym klientom wybór najbardziej odpowiedniego dla nich wariantu, w zależności od tego, jak dużo elastyczności czy usług zawartych w cenie potrzebują – mówi Pieter Bootsma, wiceprezes wykonawczy Air France KLM ds. polityki handlowej, cytowany w komunikacie prasowym przewoźnika.