The World Games zawsze odbywają się rok po letnich Igrzyskach Olimpijskich. Sportowe zmagania jubileuszowej 10. edycji igrzysk będą toczyć się we Wrocławiu, Świdnicy, Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach od 20 do 30 lipca przyszłego roku. Ponad 4 tysiące sportowców reprezentujących federacje narodowe ze 100 krajów zmierzy się w 31 dyscyplinach. W programie są m.in. wyścigi motorowe po żużlu, futbol amerykański, karate, kickboxing, taniec, wspinaczka sportowa i sporty bilardowe.

Kilka dyscyplin rozgrywanych podczas igrzysk, m.in. bilard, wioślarstwo halowe czy futbol amerykański, zostanie zaprezentowanych na wspólnym stoisku The World Games 2017 i Wrocławia. Będzie można skorzystać z konsultacji eksperckich w bilardzie, odbyć trening z wioślarstwa halowego i stanąć do rozgrywek w mini turniejach. Animatorzy pokażą także interaktywny trening futbolu amerykańskiego. Dzięki specjalnym goglom chętni przeniosą się w wirtualną rzeczywistość, by poznać inne dyscypliny sportu.

Tymczasem reprezentanci największych wrocławskich atrakcji będą zachęcać do pobytu w mieście. Na targach będą informacje o ofercie tegorocznej Europejskiej Stolicy Kultury, bazie hotelowej i sposobach dotarcia do stolicy Dolnego Śląska. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, np. gadżetami z logo Wrocławia lub igrzysk.

Targi TT Warsaw odbędą się między 24 a 26 listopada w centrum targowo-kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na targi obowiązuje rejestracja, której można dokonać on-line do 22 listopada. Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów jest Rumunia.