Powstaje tam największy na świecie wielotematyczny kompleks parków rozrywki. Trzy parki tematyczne, karuzele, szybkie kolejki i park wodny będą nową atrakcją miasta przeznaczoną dla rodzin. - Parki rozrywki istnieją na całym świecie, największy z nich w Orlando na Florydzie. Ale nawet tam nie można spotkać tylu bohaterów bajek, przechodząc z miejsca na miejsce zaledwie w ciągu pięciu minut - podkreśla dyrektor jednego z parków Thomas Jellum.

Inwestorzy uważają, że ogromną popularnością będzie cieszył się park nawiązujący do kinematografii bollywoodzkiej. - Aktorzy Bollywoodu zarabiają więcej niż Tom Cruise, a dotąd nie było poświęconego im parku rozrywki. Na świecie żyje miliard Hindusów. Mam nadzieję, że oni będą chcieli zobaczyć swoich ulubieńców - wyjaśnia Jellum.

Miłośnicy parków rozrywki znajdą w Dubai Parks & Resorts także restauracje, sklepy i hotele. Otwarcie pierwszej części inwestycji zaplanowano na październik. Przy jej budowie pracuje prawie 14 tysięcy robotników. Koszt inwestycji to 2,5 miliarda dolarów.