Z Warszawy LOT zamierza częściej latać do Kijowa, Tel Awiwu i Erywania, aby zapewnić sobie pasażerów na nowo otwierane rejsy dalekiego zasięgu oraz nowe i wznowione połączenia europejskie.

Na trasie Kraków – Gdańsk od sezonu letniego zwiększy się częstotliwość z jednego do dwóch rejsów dziennie. Z Warszawy do Szczecina będzie można polecieć w niektóre dni trzy razy dziennie, bo linia oferuje pasażerom przesiadkę trwającą krócej, niż godzinę w lotach do Nowego Jorku Toronto, Brukseli, Genewy, Amsterdamu, Rzeszowa, Krakowa i Wrocławia.

Z końcem tego roku przewoźnik kończy oficjalnie okres restrukturyzacji, stąd właśnie możliwość rozwinięcia siatki połączeń. Wcześniej linia ogłosiła nowe rejsy długodystansowe do Azji — Seul, Tokio i Bangkok i trzy miasta europejskie — Wenecja, Kluż–Napoka (od stycznia) oraz Lublana (od marca).

Kierunki, na które LOT wróci po przerwie, to Barcelona (od stycznia), Ateny, Nicea, Zurych i Bejrut (od marca). Od stycznia 2016 wrócą także Belgrad, Kiszyniów, Zagrzeb oraz Gdańsk – Kraków, które są zawieszone od lipca tego roku w ramach ostatniej puli wymaganych przez Komisję Europejską środków kompensacyjnych.