Reklama
Rozwiń
Reklama

Pendolino z ułatwieniami dla niepełnosprawnych

Od majowego weekendu we wszystkich pociągach pendolino pojawią się krzesełkowe podnośniki, które ułatwią wsiadanie osobom niepełnosprawnym. Zamiar skorzystania z instalacji trzeba jednak zgłosić wcześniej.

Publikacja: 28.04.2015 08:48

Pendolino z ułatwieniami dla niepełnosprawnych

Foto: Deutsche Welle

Problem braku takich instalacji nagłośniła szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, kiedy okazało się, że nie może wsiąść do szybkiego pociągu.

Rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska prosi, żeby pasażerowie, którzy chcą skorzystać z ułatwień, już wcześniej informowali o tym przewoźnika. Zamiar skorzystania z ułatwienia można zgłosić telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej przewoźnika.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama