Na początku jeszcze raz warto podkreślić, że odpadają wszelkiego rodzaju klapki, sandały, obuwie sportowe, krótkie spodenki czy T-shirty. Garnitur jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, choć jeśli posiadamy odpowiednio wyjściowe ubranie, możemy zastosować je zamiast garnituru. Jednak przy każdej pogodzie jest on najlepszym rozwiązaniem. Jednak w tym zakresie również istnieje wiele możliwości wyboru, począwszy od kroju, poprzez materiał a na kolorze skończywszy. Wszystko zależy więc oczywiście od konkretnej sytuacji.

Wybór czarnych butów i białych skarpetek oraz zielonego garnituru również będzie złym rozwiązaniem. Wybierzmy garnitur w kolorach raczej ciemnych – granatowym, szarym ale już nie czarnym, który zarezerwowany jest raczej na sytuacje takie jak pogrzeb. Warto zadbać o to, by materiał z którego zrobiony jest garnitur był przewiewny i umożliwiał bezproblemowe poruszanie się nawet przy wysokich temperaturach. Odpadają tu więc te, które kosztują 200-300 złotych i są przygotowane ze sztucznych materiałów. Letni stój weselny z klasą prędzej znajdziemy w sklepach takich jak Zalando, możliwe jest też uszycie garnituru na miarę z wybranych przez nas materiałów. Chociaż to rozwiązanie nieco droższe, to zapewni największy komfort zarówno podczas poruszania się na przyjęciu weselnym jak też i w samym kościele.

Warto też pamiętać o dodatkach – krawat, muszka czy odpowiednio dobrane buty powinny być niezbędnym elementem naszego stroju. Nie warto na nich oszczędzać, a w przypadku chociażby krawata konieczne jest też nieco wysiłku – dobrze jest, gdy będzie on dopasowany do sukni naszej partnerki. Jeśli chodzi zaś o buty – powinny być one zadbane i również dobrze dobrane do garnituru. By dobrze przygotować strój weselny, warto już co najmniej kilka tygodni wcześniej zacząć odwiedzać specjalistyczne sklepy, dzięki czemu przygotujemy się bez problemów, a styliści w takich miejscach doradzą nam najlepsze rozwiązania dla konkretnej budowy ciała.