Kolejne urządzenia mają stanąć m.in. we Wrocławiu i w Lublinie.

Automaty sprzedają bilety PKP Intercity w cenie przewoźnika, pasażer nie ponosi dodatkowych opłat. Wystarczy wybrać trasę i bilet na ekranie dotykowym i zapłacić kartą płatniczą.

Z obecnie działających 11 urządzeń to automaty własne PKP Intercity,  zainstalowane w przejściach podziemnych Dworca Warszawa Centralna - w Galerii Wschodniej (osiem urządzeń) i Galerii Środkowej (trzy). Urządzenia przyjmują płatności wyłącznie kartami płatniczymi.

PKP IC ma jednak jeszcze automaty firm SAES i Avista, w których można płacić zarówno gotówką jak i kartami. – Jedynym ponoszonym przez nas kosztem jest prowizja jaką płacimy firmom, które urządzenia ustawiły – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity. Wszystkich automatów do końca roku PKP che mieć 150.

We wszystkich urządzeniach można kupić bilety na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex) oraz Express Intercity (EIC), z wyłączeniem miejsc do leżenia oraz sypialnych. Na przejazdy pociągami, w których obowiązuje rezerwacja miejsc, urządzenia wydają również miejscówki.