Loty odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wylot z Dohy zaplanowano na godzinę 9:20, samolot wyląduje w Warszawie o 13:20. Natomiast wylot z Warszawy na 15:35, a lądowanie w stolicy Kataru o 22:55.

Oprócz połączenia z Warszawy przewoźnik poinformował także, że uruchomi loty z serbskiego Belgradu przez Ankarę. Rejsy odbywać się będą 3 razy w tygodniu, począwszy od 20 listopada.

- Jestem pewien, że zarówno połączenia z Belgradu jak i Warszawy będą sukcesem i dadzą pasażerom możliwość podróżowania do Kataru oraz miast Środkowego Wschodu, Afryki i Azji - powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

Qatar Airways to pięciogwiazdkowe, jedne z najlepszych linii lotniczych na świecie. Według najnowszego rankingu Skytrax, w którym pasażerowie wybierają najlepszego przewoźnika, Qatar jest czwartą najlepszą linią świata.

To już druga arabska linia z Zatoki Perskiej, która decyduje się na uruchomienie połączeń z Warszawy. W zeszłym miesiącu linie lotnicze Emirates poinformowały, że od 6 lutego 2013 roku ruszy połączenie z Dubaju do Warszawy.