BRE Ubezpieczenia udostępnia użytkownikom urządzeń mobilnych z systemem Android bezpłatną aplikację do zakupu polis turystycznych. Dostęp do niej w każdym miejscu i czasie pozwala wykupić polisę nawet na 2 godziny przed wyjazdem, operacja trwa 2 minuty.

- Aplikacja umożliwia ubezpieczenie nie tylko siebie, ale także rodziny lub znajomych, z którymi jesteśmy na wakacjach – mówi Paweł Zylm, prezes BRE Ubezpieczenia.

Jak zapewnia firma, dzięki lokalizacji GPS klienci, którzy wykupili polisę assistance z ubezpieczeniem OC i AC na stronach mBanku lub MultiBanku, za pośrednictwem aplikacji na smartfonie czy tablecie z systemem operacyjnym Android mogą również wezwać pomoc drogową, np. w razie awarii samochodu lub wypadku w Polsce lub Europie.

Nowością w tego typu polisach oferowanych przez BRE Ubezpieczenia  jest ubezpieczenie klienta od opóźnienia w dostarczeniu bagażu przez przewoźnika. Jeżeli opóźnienie to będzie dłuższe niż 6 godzin, klient otrzyma zwrot kosztu zakupu niezbędnych przedmiotów osobistego użytku do tysiąca złotych.

Aby móc kupować polisy trzeba pobrać aplikację na urządzenie mobilne z platformy Google Play, wypełnić wniosek o ubezpieczenie oraz zapłacić przelewem elektronicznym w jednym z kilkunastu banków lub za pomocą karty płatniczej. Transakcja potwierdzona jest SMS-em, w którym znajdują się numer polisy i numer telefonu do Centrum Pomocy BRE Ubezpieczenia, a także polisą wysyłaną na adres e-mail.