Rejsy będą się odbywać do 15 września, w każdą niedzielę.

Boeingi 737 wystartują z Warszawy o 8.15 i wylądują na Korfu o 11.40. Rejsem powrotnym pasażerowie polecą o 12.40 a o 14.00 wylądują na Lotnisku Chopina w Warszawie. Lot potrwa nieco ponad dwie godziny.

Według danch ULC, w 2017 r. Grecja stała się najpopularniejszym kierunkiem lotniczych wakacyjnych podróży Polaków. - Uruchamianie nowych połączeń nie byłoby możliwe, gdyby nie sukcesywne rozbudowywanie naszej floty średniego zasięgu. W tym roku LOT odbierze aż dziewięć nowych boeingów 737 MAX. Tym samym w 2019 r. ich liczba wzrośnie do czternastu – – mówi dyrektor działu siatki połączeń LOT-u Robert Ludera.

Połączenie na Korfu będzie wykonywane przez Boeingi 737, najczęściej w wersji MAX 8, a uzupełniająco także w wersji -800 NG na pokładach których znajduje się 186 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Jak przypomina w komunikacie biuro prasowe LOT-u, klienci tego przewoźnika korzystają już z licznych połączeń wakacyjnych, np. do Tel Awiwu, Barcelony, Larnaki, Dubrownika, Zadaru, Puli i Splitu. Niedawno LOT ogłosił również inne sezonowe połączenie wakacyjne - z Warszawy do Warny.