Po wejściu na stronę www.360.moldova.travel należy na mapie wybrać miejsce, które chce się zobaczyć, a zdjęcia i filmy pozwolą przenieść się w czasie i przestrzeni. To dobry sposób, by przekonać się jak wiele ma do zaoferowania Mołdawia.

Atrakcje zostały podzielone na cztery kategorie: wino, jedzenie, miejsca, doświadczenia. Najwięcej miejsc zawierają pierwsze dwie. Na przykład można wybrać się na wirtualną wycieczkę do winnicy, w której znajduje się największa kolekcja win lub do takiej, która ma najdłuższe na świecie podziemne piwnice. Obie zostały odnotowane w księdze rekordów Guinnessa.

W części, w której zebrano miejsca na uwagę zasługuje Stary Orgiejów, rezerwat archeologiczno-przyrodniczy, który słynie z klasztorów wykutych w skale. "Warta uwagi jest też miejscowość Curchi z zespołem klasztornym. Innych wrażeń dostarczy wizyta w twierdzy w Sorokach na północy kraju, czy w Casa Parinteasca, domowym muzeum, w którym kultywowane są lokalne tradycje" - przekonuje promocja Mołdawii.

W bazie zdjęć i filmów przygotowanych w technologii 360° znajdują się najważniejsze i najpopularniejsze atrakcje. Nawigowanie jest intuicyjne, dzięki czemu w krótkim czasie można zapoznać się z bogactwem atrakcji dostępnych w Mołdawii.