Prezesem Warszawskiej Organizacji Turystycznej została Barbara Tutak, przez wiele lat pełniąca funkcję dyrektora departamentu instrumentów marketingowych w Polskiej Organizacji Turystycznej. Odeszła z POT-u za czasów niesławnej pamięci prezesury Marka Olszewskiego ("Prezes POT odwołany. Za skandaliczną wypowiedź"). Na stanowisko wiceprezesa organizacji wybrano zaś Mateusza Czerwińskiego, który od 2015 roku pełnił funkcję dyrektora działu Warsaw Convention Bureau w strukturach WOT.

To będzie pierwszy zarząd organizacji zatrudniony na etatach. Wcześniej te funkcję pełnili społecznie urzędnicy samorządowi. Konkurs na stanowiska prezesa i wiceprezesa rozpisano jeszcze w marcu (czytaj: "Warszawska turystyka szuka zawodowego prezesa").

Warszawska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem o charakterze publiczno-prywatnym, mającym za zadanie integrowanie środowiska turystycznego. Na stałe zatrudnia osiem osób, w tym prezesa, dyrektora biura, dyrektora działu Warsaw Convention Bureau i pięciu specjalistów marketingu. Do większych projektów zatrudniani są dodatkowi ludzie. Roczny budżet WOT wynosi nieco ponad milion złotych. Największą składkę – w wysokości 950 tysięcy złotych - wnosi samorząd Warszawy. Organizacja liczy obecnie ponad 70 członków.