Rząd w Tunisie zaktualizował zasady wpuszczania obcokrajowców. Klienci biur podróży, przylatujący w ramach zorganizowanych wyjazdów pakietowych zwolnieni będą z 7-dniowej kwarantanny pod warunkiem przedstawienia negatywnego testu PCR przy odprawie na lotnisku wylotowym, wykonanego nie później niż 72 godziny od uzyskania wyniku.

Czytaj więcej

Raport. Polacy spędzają wakacje w Grecji, Turcji i Bułgarii

Tej zasadzie nie będą podlegać:

- osoby, które ukończyły pełen cykl szczepień przeciw COVID-19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia, po okazaniu odpowiedniego zaświadczenia.

- dzieci poniżej 12 roku życia.

Nadal wszyscy muszą wypełnić i podpisać formularz informacyjny dostępnego online na stronie https://app.e7mi.tn.

Muszą też okazać potwierdzenie rezerwacji i płatności za pobyt (voucher) w ramach zorganizowanego wyjazdu turystycznego, zakupionego za pośrednictwem biura podróży.

Są też zobowiązani do przestrzegania zasady COHORTINGU (grupowego przemieszczania się) zaraz po przybyciu do Tunezji, obejmującej transport turystyczny, zakwaterowanie oraz podróżowanie między poszczególnymi obiektami turystycznymi.

Jak podkreślają władz kraju, powinni też przestrzegać ściśle tunezyjskiego protokołu sanitarnego PSTT, ustanowionego i wdrożonego przez Ministerstwo Turystyki Tunezji.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Klienci indywidualni też nie muszą robić testu, jeśli są zaszczepieni (również dzieci do 12 roku życia), ale wtedy czeka ich kwarantanna w jedym z wyznaczonych hoteli. W tym wypadku zmiana polega na zamianie kwarantanny 10-dniowej na 7-dniową.