Wyszukiwarka i kalendarz wydarzeń w Warszawie - „narzędzie, którego brakowało”

Warszawska Organizacja Turystyczna uruchomiła nowe narzędzie - wyszukiwarkę i kalendarz wydarzeń.

Publikacja: 23.08.2023 14:10

Wyszukiwarka i kalendarz wydarzeń w Warszawie - „narzędzie, którego brakowało”

Foto: WOT

Wyszukiwarka i kalendarz wydarzeń Warszawskiej Organizacji Turystycznej są dostępne w wersji polskiej na stronie www.odkrywajwarszawe.pl i w angielskiej na www.warsawcitybreak.com.

Wyszukiwarka działa na podobnej zasadzie jak standardowa wyszukiwarka internetowa, ale skoncentrowana jest na zawartości związanej z wydarzeniami kulturalnymi, muzycznymi i sportowymi w stolicy.

Kalendarz zawiera informacje o planowanych wydarzeniach, festiwalach, wystawach i innych atrakcjach turystycznych, które odbywają się w Warszawie.

„Realizując to zadanie, mieliśmy na celu digitalizację oferty turystycznej i procesu obsługi informacyjnej turystów. W Warszawie każdego dnia odbywają się setki wydarzeń. Informacje o nich dostępne są w wielu miejscach w przestrzeni miasta i internetu. Nowe narzędzie Warszawskiej Organizacji Turystycznej kumuluje informacje o nich w jednym miejscu. Mamy nadzieję, że przełoży się to na wzrost zainteresowania Warszawą. To także kolejny krok w rozwijaniu inteligentnej turystyki - smart tourism” - pisze WOT w komunikacie prasowym.

Czytaj więcej

Kraków i Małopolska znowu oblegane przez turystów. Szczególnie zagranicznych

Jak wyjaśnia organizacja, narzędzie z jednej strony jest odpowiedzią na najnowsze trendy światowej turystyki, nastawione na kreowanie pozytywnego doświadczenia podróży opartego na lokalnej specyfice kulturowej, z drugiej zaś może wspierać współpracę branżową między podmiotami publicznymi i prywatnymi zrzeszonymi w stowarzyszeniu.

Bez wątpienia takiego narzędzia brakowało nie tylko odwiedzającym Warszawę turystom, ale i mieszkańcom miasta - pisze WOT.

Projekt zrealizowany został w ramach zadania „Innowacyjność w turystyce na rzecz rozwoju turystyki” dzięki dotacji uzyskanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki w 2023 roku.

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro