Zanim Harry trafił do wujostwa Dursleyów i do Hogwartu, mieszkał z rodzicami w mieścinie o nazwie Godric’s Hollow. Tam Lord Voldemort odnalazł jego rodziców, zamordował ich a na czole Harry’ego pozostawił ślad w kształcie błyskawicy.

Budynek, który w filmach zagrał dom Harry’ego, istnieje naprawdę i teraz można w nim zamieszkać. Znajduje się w XV-wiecznej wsi Lavenham – niespełna 100 kilometrów od Londynu.

CZYTAMY TEŻ: Airbnb sprzedaje pakiety turystyczne

Zabytkowy De Vere House w malowniczym, średniowiecznym angielskim miasteczku Lavenham „zagrał” dom rodziców Harry’ego w filmie „Insygnia śmierci”. Budynek, to jedna z większych atrakcji turystycznych na Wyspach Brytyjskich i jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w tym kraju. Turyści ze wszystkich części świata przyjeżdżają do Lavenham, żeby zrobić sobie zdjęcie pod słynną budowlą.

Właściciele domu postanowili udostępnić go w serwisie AirBnb – można w nim przenocować.

Wnętrza De Vere House wyglądają dokładnie tak jak w filmie. Wynająć można dwa pokoje dwuosobowe – każdy z własną łazienką, telewizorem i wi-fi. Do dyspozycji gości jest również salon z kominkiem, ogród i taras. W pokoju mogą jednak przenocować wyłącznie dorośli, bez psów i kotów. Nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych. Cena za noc to 120 funtów, czyli około 600 złotych. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, tzw. full English breakfast.

Zainteresowanie pokojami jest tak duże, że najbliższe wolne terminy są dopiero w lutym 2020 roku.