Airbnb coraz bliżej rynku turystycznego

Airbnb właśnie przystąpił do niemieckiego stowarzyszenia zrzeszającego wynajmujących mieszkania wakacyjne. Firma chce rozwijać współpracę z organizacjami turystycznymi w tym kraju.

Publikacja: 10.02.2021 06:21

Airbnb coraz bliżej rynku turystycznego

Foto: Fot. Pixabay

Airbnb został członkiem Deutscher Ferienhausverband (DFV), do którego należą wynajmujący mieszkania wakacyjne. – Turystyka przechodzi zmiany, a podróże indywidualne cieszą się coraz większym zainteresowaniem – mówi przewodniczący stowarzyszenia Göran Holst. – Wiąże się z tym wiele nowych wyzwań dla właścicieli mieszkań wakacyjnych, pośredników i platform takich jak Airbnb – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Airbnb i Kraków będą promować odpowiedzialną turystykę

Holst przypomina, że organizacja współpracuje zarówno z politykami, jak i samorządami miast oraz regionami turystycznymi przy wypracowywaniu rozwiązań dla obu stron. Holst jest przekonany, że branża wynajmów wakacyjnych wyjdzie z pandemii wzmocniona, a kiedy tylko podróżowanie będzie znów możliwe, popyt powróci.

Dyrektor generalna Airbnb na Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Rosję i Europę Środkowo-Wschodnią Kathrin Anselm mówi, że przystąpienie do DFV to krok w kierunku rozwoju współpracy z organizacjami turystycznymi w Niemczech. – Jako nowy członek chcemy działać na rzecz przywrócenia turystyki i wspierać wymianę doświadczeń wewnątrz branży – deklaruje. – Pandemia zmieniła potrzeby podróżnych i postawiła nowe wyzwania przed wszystkimi uczestnikami sektora turystycznego, także przed wynajmującymi przez Airbnb – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Airbnb wygrywa z Monachium

Deutscher Ferienhausverband działa na rzecz wprowadzenia regulacji dotyczących wynajmu krótkoterminowego w miastach i regionach turystycznych, uregulowania daleko idących wymogów wobec pośredników w zakresie przekazywania informacji, regulacji unijnych dla portali rezerwacyjnych czy zasad uczciwej konkurencji.

Apartamenty
Miliony dolarów dla szefów internetowych gigantów turystycznych
Apartamenty
Paryż nie chce więcej turystów na Montmartrze, w Marais i pod wieżą Eiffla
Apartamenty
Airbnb w nowej odsłonie. Milion "Airbnb pokojów" - powrót do idei współdzielenia
Apartamenty
Włosi ograniczają wynajmowanie mieszkań turystom. "Mamy teraz Dziki Zachód"
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Apartamenty
Masz apartament na Gran Canarii? Jeśli go nie wynajmiesz, zapłacisz karę
Apartamenty
Workation pomaga turystyce poza sezonem. W dodatku goście zostają na dłużej