Brytyjczycy wracają do biur podróży. Masowo rezerwują Hiszpanię, Francję i Niemcy

Na ten rok Brytyjczycy wykupili już 9,2 miliona wycieczek zagranicznych dla 26,1 miliona osób - wynika z analizy brytyjskiego stowarzyszenia agentów turystycznych Antor. Luty był pod względem sprzedaży rekordowy.

Publikacja: 02.03.2022 09:28

Na ten rok Brytyjczycy zarezerwowali już 9,2 miliona wyjazdów

Na ten rok Brytyjczycy zarezerwowali już 9,2 miliona wyjazdów

Foto: AFP, Daniel Slim

Brytyjskie stowarzyszenie agentów turystycznych Antor podało, że na początku lutego Brytyjczycy tak tłumnie ruszyli po wycieczki zagraniczne, że sprzedaż osiągnęła najwyższy poziom od momentu wybuchu pandemii. Od września 2021 roku sprzedano 3 miliony wyjazdów, a w sumie na ten rok mieszkańcy Wielkiej Brytanii zarezerwowali już 9,2 miliona wyjazdów dla w sumie 26,1 miliona osób. Chodzi o podróże w 2022 roku, których terminy realizacji rozkładają się w miarę równomiernie na pierwsze trzy kwartały. Na wyliczenia Antoru powołuje się brytyjski portal branży turystycznej TTG Media.

Z badań zleconych przez firmę konsultingową BVA-BDRC wynika, że teraz jest ten moment, w którym Brytyjczycy są najbardziej pozytywnie nastawieni do wyjazdów od czasu wybuchu pandemii. Tak dobrze było tylko w maju 2021 roku.

Czytaj więcej

Brytyjskie rodziny doceniają wycieczki zorganizowane. Liczy się bezpieczeństwo

Analizy pokazują też, że prawie połowa nowych rezerwacji przypada na rodziny z dziećmi. Widać natomiast spadek w udziale osób z dorosłymi dziećmi i seniorów. Wśród głównych kierunków wyjazdów znalazły się Hiszpania, Francja i Niemcy.

Raport pokazał również, że obecnie głównymi powodami, dla których Brytyjczycy nie decydują się na wyjazd, są brak środków finansowych, zagrożenie kwarantanną, konieczność wykonywania testów na koronawirusa i posiadanie odpowiednich dokumentów covidowych.

Rzecznik Antora twierdzi, że wiele z tych barier można pokonać. W przypadku braków finansowych rozwiązaniem są płatności rozłożone w czasie, a korzystanie z usług agentów może ułatwić proces rezerwacji.

Biura Podróży
Krakowska Izba Turystyki do klientów: Nie wspierajcie rosyjskich oligarchów
Biura Podróży
Niemiecka branża turystyczna: Musimy pokazać solidarność z Ukrainą
Biura Podróży
Rosyjski oligarcha, największy udziałowiec TUI, objęty unijnymi sankcjami
Biura Podróży
Traveldata: Ceny w biurach podróży stabilne. Wojna na Ukrainie nie wpływa
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Biura Podróży
Bojkot TUI? Klienci się spierają, czy kupować wakacje w firmie z rosyjskim kapitałem
Biura Podróży
Raport: Cztery miliony klientów biur podróży, ponad połowa wybrała zagranicę