Inicjatywa Travel For Ukraine organizuje aukcję, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Pieniądze pójdą na wsparcie organizacji Disasters Emergency Committee Ukraine Humanitarian Appeal, donosi brytyjski portal branży turystycznej Travel Weekly. Wystawionych będzie na niej prawie 50 wycieczek, które podarowali brytyjscy przedsiębiorcy turystyczni.

Cena wywoławcza każdej z nich to około 40 procent faktycznej wartości, minimalna wynosi 200 funtów, maksymalna 5,2 tysiąca funtów za wycieczkę wartą 13 tysięcy funtów. Oferty obejmują między innymi pobyt w luksusowym hotelu Soneva Kiri w Tajlandii dla maksymalnie czterech osób, tygodniowy pobyt w Windjammer Landing na wyspie Saint Lucia czy wyjazd do spa w Himalajach. Można licytować też pobyty w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej

Światowa branża turystyczna z Ukrainą. Pomagają Booking, Uber, biura podróży

Pomysłodawczynią jest Kathryn Brierley, założycielka i dyrektor The Healthy Holiday Company, która zaangażowała znajomych z branży i namówiła do przekazania na aukcję swoich ofert. Kampania powstała we współpracy z agencją PR specjalizującą się w obsłudze branży turystycznej Travel Tonic.

- Jak wszyscy oglądałam wiadomości i czułam, że chcę naprawdę jakoś pomóc - mówi Brierley. - Niesamowita praca, jaką wykonuje ruch #cookforukraine, zainspirowała mnie. Zapytałam moich partnerów z branży turystycznej, czy nie chcieliby się przyłączyć i zorganizować aukcji wycieczek - dodaje.

Organizatorka liczy na zebranie 100 tysięcy funtów, które pójdą na wsparcie 11 milionów osób, które jak dotąd musiały uciekać przed wojną w Ukrainie. Jej zdaniem, do projektu przyłączą się inni przedsiębiorcy. Licytować można do końca dnia 8 maja.