Exim Tours to kolejne biuro podróży, które wprowadziło do oferty wyjazdy na przyszłoroczne wakacje z wylotem czarterem z lotniska w Radomiu. Rejsy ruszą 1 czerwca 2023 roku i będą kontynuowane raz w tygodniu w czwartki do 5 października. Będą to loty do Tunezji kontynentalnej, ale jak przyznaje prezes Eximu Tours Marcin Małysz, „trwają rozmowy na temat uruchomienia również połączeń z Dżerbą”. - Mimo początkowo mieszanych uczuć, co do idei budowy lotniska w Radomiu, postanowiliśmy dać szansę tej lokalnej inwestycji. Trzymamy kciuki za sukces tego przedsięwzięcia – deklaruje Małysz.

Czytaj więcej

Kolejne biuro podróży zabierze turystów na wakacje z lotniska w Radomiu

Zdaniem menedżerki odpowiedzialnej za marketing w tym biurze podróży, Dominiki Jurkowskiej, „lotnisko w Radomiu daje ogromną szansę na powiększenie grona klientów”. - Dotrzemy z naszą ofertą do osób z mniejszych miejscowości z tego regionu, które często zniechęca do kupowania zagranicznych wakacji duża odległość od lotniska. Jako rodowita radomianka chyba najmocniej trzymam kciuki za sukces nowego lotniska – mówi Jurkowska.

Exim Tours jest częścią niemieckiego koncernu turystycznego Der Touristik Group. To drugi organizator wakacji w Niemczech pod względem wielkości obrotów, a jego sieć sprzedaży jest obecna w 14 krajach.

Wcześniej loty z tego portu zaczęły sprzedawać Itaka, Nekera, Coral Travel, Sun&Fun i TUI Poland. Ich kierunki to Turcja, Bułgaria, Tunezja. Z kolei LOT oferuje rejsy regularne z Radomia do Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

Lotnisko w Radomiu ma być gotowe na ruch pasażerski na przełomie marca i kwietnia 2023 roku.