Od 6 lutego chińscy touroperatorzy i internetowe biura podróży znów mogą oferować zagraniczne wycieczki zorganizowane. Mowa o wyjazdach łączących przelot z zakwaterowaniem, podaje niemiecki portal branży turystycznej Reise vor-9. Decyzję w tej sprawie wydało chińskie Ministerstwo Turystyki.

W dokumencie określone zostały zasady organizacji wyjazdów. Muszą one być przygotowane z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, włączając w to obowiązek wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego. Operatorzy mają też promować zasadę, że każdy musi wziąć odpowiedzialność za siebie i własne zdrowie oraz przypominać klientom o samokontroli przed podróżą, przestrzeganiu zasad sanitarnych w czasie podróży i stosowaniu się do wymogów związanych z zapobieganiem pandemii zgodnie z polityką terytorialną.

Czytaj więcej

Każdy kraj UE sam zdecyduje, czy testować turystów z Chin, ale zasady będą wspólne

Ministerstwo stworzyło też listę państw, do których Chińczycy mogą podróżować w sposób zorganizowany. Znalazło się na niej 20 krajów, przy czym tylko dwa w Europie. Są to Węgry i Szwajcaria. Pozostałe to Tajlandia, Indonezja, Kambodża, Malediwy, Sri Lanka, Filipiny, Malezja, Singapur, Laos, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Kenia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Nowa Zelandia, Fidżi, Kuba i Argentyna.