Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether z nowym zarządem

Na czele Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether stanął dotychczasowy wiceprezes JJ Sing, a funkcję wiceprezesa ponownie objęła Paula Fanderowska.

Publikacja: 01.12.2024 19:58

Prezesem Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether na lata 2024-2026 został JJ Singh

Prezesem Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether na lata 2024-2026 został JJ Singh

Foto: Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether

Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether, której misją jest integrowanie i wspieranie sektora MICE (eventy, targi, kongresy, konferencje, incentive travel), wybrała nowy zarząd i komisję rewizyjną, o czym informuje w komunikacie.

Kadencja poprzedniego zarządu zakończyła się 28 listopada 2024 roku. Nowe władze będą odpowiedzialne za kierowanie działalnością organizacji w latach 2024-2026.

Prezesem zarządu został jeden z dotychczasowych wiceprezesów JJ (Jawahar Jyoti) Singh. Na stanowisku wiceprezesa pozostała Paula Fanderowska.

Do zarządu weszli również, w rolach członków, Mikołaj Ziółkowski (wiceprezes zarządu poprzedniej kadencji na lata 2022-2024), Łukasz Adamowicz (dotychczasowy prezes), Żaneta Berus i Ireneusz Węgłowski.

Wybrano również komisję rewizyjną w składzie: Marcin Bachara, Dagmara Chmielewska i Anna Woda.

Czytaj więcej

Nowa dyrektor w zespole Exim tours. Pokieruje sprzedażą i marketingiem

Nowy prezes RPSiW TUgether JJ Singh mieszka w Polsce od 1989 roku. Jest udziałowcem i prezesem firmy zarządzającej podróżami służbowymi Weco-Travel, założonej w 1992 roku w Polsce, która ma także oddziały w Czechach, na Węgrzech i w Rumunii. Prezes TUgether jest także członkiem założycielem i prezesem Indyjsko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, utworzonej w 2006 roku przy wsparciu indyjskich przedsiębiorców i korporacji.

Nowo powołany zarząd, głosi komunikat, będzie koncentrował się na realizacji strategii rozwoju RPSiW TUgether oraz rozwijaniu i umacnianiu współpracy między jej członkami.

Jako kluczowe dla rozwoju branży MICE postulaty i zadania nowo wybrany zarząd wskazał:

- opracowanie fundamentów „Marki Polski” oraz stworzenie i wdrożenie strategii promocji Polski jako marki wymagającej promocji zagranicznej szczególnie w zakresie spotkań i wydarzeń;

- stworzenie długoletnich badań w turystyce obejmujących także obszar MICE w oparciu o dane rzeczywiste, tzw. big data. Brak całościowych, wiarygodnych danych ekonomicznych zaburza obraz turystyki, przemysłu spotkań i wydarzeń, nie pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji dotyczących rozwoju;

- stworzenie mechanizmów ułatwiających absorpcję środków unijnych przez przedsiębiorców z zakresu przemysłu spotkań i wydarzeń w związku z obserwowanym niskim wykorzystaniem dostępnych środków w tym obszarze;

- działanie na rzecz stworzenia w Ministerstwie Sportu i Turystyki struktur zajmujących się sektorem spotkań i wydarzeń jako rozwijającej się gałęzi gospodarki;

- profesjonalizacja i monitorowanie rozwoju rynku turystycznego we współpracy z organizacjami samorządu gospodarczego.

Czytaj więcej

Podróże motywacyjne lepsze niż przed pandemią. Rynek za ponad 3 miliardy złotych
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Rośnie znaczenie magazynów energii dla systemu energetycznego i bezpieczeństwa kraju
Biura Podróży
Do zespołu biura podróży Anex Tour Poland dołączył Irfan Kilic
Biura Podróży
Aplikacja Wakacje.pl z dwiema nagrodami w prestiżowym konkursie
Biura Podróży
Anex Tour: Rośniemy zgodnie z planem. Zimą ruszą nowe kierunki egzotyczne
Materiał Partnera
Kroki praktycznego wdrożenia i operowania projektem OZE w wymiarze lokalnym
Biura Podróży
Raport z biur podróży: Widoczna podwyżka wakacji. Cena Grecji przebiła kolejną barierę
Materiał Promocyjny
Jak znaleźć nieruchomość w Warszawie i czy warto inwestować?