Większość hoteli na Majorce, które zostały wystawione na sprzedaż znajduje się w miejscowościach turystycznych, głównie w Cala Millor, Paguerze, Playa de Mura i Playa de Palma – podaje portal Majorca Daily Bulletin. Część sieci hotelowych wystawiła też swoje obiekty w Meksyku i Dominikanie. W ten sposób chcą pozyskać środki na prowadzenie działalności w przyszłym roku.

CZYTAJ TEŻ: Majorka: Mieszkajcie u nas, pracujcie zdalnie

Hotelarze z Majorki mówią, że sytuacja jest bardzo trudna, dlatego są gotowi sprzedać obiekty inwestorom prywatnym lub funduszom zagranicznym, kolejna możliwość to odsprzedanie części udziałów. Z powodu pandemii część firm stoi na skraju bankructwa.

Ceny obiektów są różne, na przykład w Soller znaleźć można takie za 18 milionów euro, w Playa de Muro za 20, ale i za 60 milionów euro, a w Paguerze za 48 milionów euro. Na południu wyspy na sprzedaż wystawione są hotele nawet za 120 milionów euro. Wybierać można także spośród innych obiektów – gospodarstw agroturystycznych, hosteli i apartamentów. Ich łączna wartość to około miliard euro.