Hiszpańska sieć hotelowa Meliá Hotels International zapowiedziała, że będzie inwestować w Albanii. W najbliższych latach zamierza otworzyć tam cztery hotele, z których pierwszy przyjmie gości w 2022 roku. Chodzi o Sol Dürres w najpopularniejszym kurorcie turystycznym kraju. Będzie to już czwarty obiekt tej sieci w Albanii.

Kolejne trzy zaczną działać w następnych latach – firma nie podaje w informacji prasowej, kiedy dokładnie. Wiadomo jednak, że jeden z nich stanie w stolicy kraju (Meliá Tirana), a dwa kolejne również w Dürres (Meliá Dürres i INNSiDE by Meliá).

CZYTAJ TEŻ: Hotele Meliá: Kryzys to szansa – przejmiemy 50 nowych obiektów

Pierwszy ze wspomnianych obiektów, Sol Dürres, to obecny Tropikal Resort, który ma być całkowicie odnowiony i powiększony o dwa kolejne budynki. Łącznie będzie miał 383 pokojów, włączając w to kilka luksusowych willi. Poza tym kilka restauracji, klub na plaży, strefę wellness, centrum fitness i sale spotkań. W resorcie znajdzie się basen dla dorosłych i drugi dla rodzin z dziećmi.

Sol Dürres leży 10 kilometrów od centrum miasta, przy plaży, w otoczeniu własnych terenów zielonych.

Meliá Hotels International to jedna z 20 największych sieci hotelowych na świecie. Należy do niej lub jest przez nią zarządzanych 317 hoteli w miastach i kurortach turystycznych na czterech kontynentach działających pod różnymi markami: Paradisus, Gran Meliá, Sol, Me by Meliá, INNSiDE, Meliá.

ZOBACZ TAKŻE: Hotele Meliá dyskryminowały klientów, zapłacą grzywnę