- To drugi Mercure w Krakowie, a po ukończeniu części konferencyjnej będzie też największym kompleksem konferencyjno-kongresowym Accoru w stolicy Małopolski - mówi dyrektor ds. rozwoju sieci Accor Jacek Stasikowski, cytowany w komunikacie firmy.

Materiały prasowe

Hotel ma 195 pokojów, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone i 49 pokojów z aneksem kuchennym, a także restauracje, centrum welness z basenem i grotą solną, niebawem ruszy też klub fitness.

Restauracja hotelowa Destilo serwuje dania kuchni galicyjskiej. W kompleksie działać będzie w sumie pięć restauracji z kuchnią polską, włoską, azjatycką i wegetariańską oraz rzemieślniczy browar Nowa Wytwórnia z piwem warzonym na miejscu.

Czytaj więcej

Nowy warszawski Mercure w kolejowym klimacie

Hotel „designem nawiązuje do wyjątkowej lokalizacji na zrewitalizowanym terenie po dawnej fabryce wódek, oddając klimat tętniącego życiem industrialnego Krakowa” - czytamy w komunikacie.

Materiały prasowe

Otwarcie całego kompleksu Fabryczna City z centrum konferencyjnym z 10 salami o łącznej powierzchni prawie 3,5 tys. metrów kwadratowych i multimedialnym Muzeum Fabryka Wódki, poświęconym historii tego miejsca, zaplanowane jest na wiosnę 2022 roku. Autorem i wykonawcą projektu jest polska Grupa Inter-Bud.

Czytaj więcej

Orle Gniazdo w Szczyrku pod skrzydłami Mercure’a