Polski Holding Hotelowy przejmuje hotele Polskiej Grupy Energetycznej

Polski Holding Hotelowy zawarł umowę warunkową na zakup należących do Elbestu, spółki Polskiej Grupy Energetycznej, dziesięciu hoteli i innych obiektów noclegowych.

Publikacja: 15.12.2021 14:17

Umowę podpisali prezes PHH Gheorghe Cristescu (z prawej) i prezes PGE Wojciech Dąbrowski

Umowę podpisali prezes PHH Gheorghe Cristescu (z prawej) i prezes PGE Wojciech Dąbrowski

Foto: Polski Holding Hotelowy

Spółka Elbest ma sześć hoteli, w tym w Krynicy, Międzyzdrojach i w Myczkowcach nad Soliną. Jest też właścicielem czterech innych obiektów, które świadczą usługi hotelowo-gastronomiczne, oferują noclegi indywidualne i dla grup zorganizowanych, a także służą do organizowania konferencji i szkoleń. Są wśród nich obiekty w Krasnobrodzie i Szklarskiej Porębie - wyjaśnia PHH w komunikacie.

Czytaj więcej

Polski Holding Hotelowy kupuje od KGHM-u Interferie

Włączenie ich do grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego ma być kolejnym krokiem w prowadzonej przez PHH konsolidacji spółek hotelowych, które należą do Skarbu Państwa. "Wsparcie transakcyjne w procesie konsolidacji dla PHH świadczy firma EY" - czytamy.

Jak mówi cytowany w komunikacie prezes PGE Wojciech Dąbrowski, sprzedaż obiektów hotelowych Elbestu to element "porządkowania struktury Grupy PGE i realizacji zadań zmierzających do koncentracji na działalności podstawowej". I dodaje, że inwestor branżowy zapewni rozwój obiektów hotelowych spółki.

Po zakończeniu transakcji PHH będzie mieć 37 hoteli i innych obiektów noclegowych. Już teraz, mając ich 27,  jest drugą pod względem wielkości grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Kiedy zakup będzie sfinalizowany i ile PHH zapłaci za Elbest? - Transakcja jest w toku i dlatego nie możemy jeszcze podać informacji w tym zakresie. Informacja o zamknięciu transakcji zostanie przekazana opinii publicznej - odpowiada rzecznik prasowy Holdingu Magdalena Szefernaker.

Hotele
Hotelarze: Zapowiada się dobra majówka. Układ kalendarza nam sprzyja
Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”