Spółka Elbest ma sześć hoteli, w tym w Krynicy, Międzyzdrojach i w Myczkowcach nad Soliną. Jest też właścicielem czterech innych obiektów, które świadczą usługi hotelowo-gastronomiczne, oferują noclegi indywidualne i dla grup zorganizowanych, a także służą do organizowania konferencji i szkoleń. Są wśród nich obiekty w Krasnobrodzie i Szklarskiej Porębie - wyjaśnia PHH w komunikacie.

Czytaj więcej

Polski Holding Hotelowy kupuje od KGHM-u Interferie

Włączenie ich do grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego ma być kolejnym krokiem w prowadzonej przez PHH konsolidacji spółek hotelowych, które należą do Skarbu Państwa. "Wsparcie transakcyjne w procesie konsolidacji dla PHH świadczy firma EY" - czytamy.

Jak mówi cytowany w komunikacie prezes PGE Wojciech Dąbrowski, sprzedaż obiektów hotelowych Elbestu to element "porządkowania struktury Grupy PGE i realizacji zadań zmierzających do koncentracji na działalności podstawowej". I dodaje, że inwestor branżowy zapewni rozwój obiektów hotelowych spółki.

Po zakończeniu transakcji PHH będzie mieć 37 hoteli i innych obiektów noclegowych. Już teraz, mając ich 27,  jest drugą pod względem wielkości grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Kiedy zakup będzie sfinalizowany i ile PHH zapłaci za Elbest? - Transakcja jest w toku i dlatego nie możemy jeszcze podać informacji w tym zakresie. Informacja o zamknięciu transakcji zostanie przekazana opinii publicznej - odpowiada rzecznik prasowy Holdingu Magdalena Szefernaker.