Grupa Lufthansy wznawia loty do miejsc turystycznych

Lufthansa i należące do niej Eurowings i Swiss przywrócą część połączeń zawieszonych na czas pandemii. Wśród nich na Majorkę, Kretę, Sycylię i do Portugalii.

Publikacja: 11.05.2020 20:51

Grupa Lufthansy wznawia loty do miejsc turystycznych

Foto: Fot. AFP

Jak podaje koncern w informacji prasowej, w czerwcu w rozkładzie lotów znajdzie się 106 kierunków w Niemczech i Europie, wśród nich także typowo turystyczne.

CZYTAJ TEŻ: Lufthansa nie wykorzysta okazji do przejęcia rywali

Dokładny rozkład lotów przewoźnicy opublikują w najbliższych dniach, ale Eurowings podał już, że poleci nie tylko na Kretę, ale też do Salonik i do Kawali. Wśród jego kierunków hiszpańskich znalazły się Barcelona, Ibiza i Majorka, a kierunków włoskich Rzym, Mediolan, Sycylia, Neapol i Sardynia. Inne cele ważne z turystycznego punktu widzenia to Lizbona, Zagrzeb i Korsyka.

Przewoźnik obniżył ceny nawet o 25 procent – rabaty obejmują ponad 30 kierunków turystycznych. Linia ma też tańsze przeloty na zimę 2020/21 (ponad 160 kierunków). – Widzimy, że klienci bardzo chcą wrócić do podróżowania – mówi członek zarządu Lufthansy Harry Hohmeister. – Hotele i restauracje powoli się otwierają, w niektórych miejscach dozwolone są odwiedziny u rodziny i znajomych. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa umożliwiamy pasażerom nadrobienie tego, z czego musieli rezygnować przez długi czas.

ZOBACZ TEŻ: Wizz Air: Na początek polecimy na wakacje

Pasażerowie muszą wziąć pod uwagę regulacje dotyczące zasad wjazdu i kwarantanny w poszczególnych krajach. W czasie podróży trzeba też liczyć się z różnymi ograniczeniami, wynikającymi z zasad przestrzegania higieny i być przygotowanym na dłuższy czas kontroli na lotniskach. W trakcie samego lotu będą obowiązywać ograniczenia w wydawaniu posiłków.

Lufthansa informuje, że klienci dobrze przyjęli obowiązek zakrywania ust i nosa na pokładzie samolotów – zasada ta, wprowadzona 4 maja, obowiązuje w trakcie całej podróży.

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie