Emirates wznawiają loty do dziewięciu miast

Od 21 maja dubajskie linie lotnicze znów będą regularnie latać do Londynu (Heathrow), Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Chicago, Toronto, Sydney i Melbourne.

Publikacja: 14.05.2020 13:54

Emirates wznawiają loty do dziewięciu miast

Foto: Fot. AFP

Emirates wznowią również loty między Wielką Brytanią a Australią (przez Dubaj) – informuje przewoźnik w komunikacie. Z połączeń tych będą mogli skorzystać wyłącznie obywatele krajów i osoby spełniające warunki przybycia do nich. Na przykład mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy chcą wrócić do Dubaju, będą musieli mieć zgodę Federalnego Urzędu ds. Identyfikacji i Obywatelstwa (ICA).

– Z przyjemnością wznawiamy regularne usługi pasażerskie do wybranych miejsc z naszej siatki. Ściśle współpracujemy z władzami, aby zaplanować wznowienie lotów do innych portów – mówi dyrektor operacyjny Emirates, Adel Al Redha, cytowany w komunikacie. – Na lotnisku wdrożyliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa – zapewnia.

CZYTAJ TEŻ: Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19

W porcie lotniczym w Dubaju podróżnym i pracownikom mierzy się temperaturę za pomocą skanerów termicznych. Wszyscy muszą nosić rękawiczki i maski ochronne. Personel pokładowy i naziemny, który ma bezpośrednią styczność z podróżnymi, dostaje dodatkowo jednorazowe fartuchy i przyłbice. Przy stanowiskach odprawy zainstalowane zostały bariery ochronne. Pojawiły się także znaki ułatwiające zachowanie właściwej odległości.

Bagaż podręczny trzeba nadawać razem z rejestrowanym. Na pokład można zabrać tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub akcesoria dziecięce. Na pokładach samolotów nie ma czasopism i innych materiałów do czytania. Po każdym locie wnętrza maszyn są dezynfekowane.

ZOBACZ TAKŻE: Emirates przyspieszają zwrot pieniędzy za bilety

Oprócz regularnych rejsów Emirates organizują również loty repatriacyjne, w tym tygodniu z Dubaju do Tokio (15 maja), Konakry i Dakaru (16 maja).

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie