Rzeszów – Szczecin to nowa wakacyjna trasa LOT-u – informuje przewoźnik w komunikacie. Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki, od 16 lipca, a obsługiwać je będą bombardiery Q400.

– Pokonanie trasy ze Szczecina do Rzeszowa zajmuje samochodem około 8 godzin, dzięki nowemu połączeniu LOT-u pasażerowie spędzą w powietrzu zaledwie godzinę i 30 minut – mówi rzecznik prasowy i wicedyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Krzysztof Moczulski, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Wakacyjny wysyp połączeń LOT-u

Z początkiem czerwca LOT powrócił do realizowania regularnych połączeń lotniczych zawieszonych z powodu pandemii. W pierwszym etapie uruchomił rejsy krajowe – z Warszawy do Krakowa, Gdańska, Zielonej Góry, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, a także z Krakowa do Gdańska, z Rzeszowa do Gdańska i z Krakowa do podolsztyńskich Szyman.
3 lipca w ramach akcji #LOTnaWakacje zaczął latać z portów regionalnych za granicę i wrócił na lotniska w Bydgoszczy, Lublinie i Katowicach. Aktualnie lata z 11 portów regionalnych w Polsce. Obecny rozkład połączeń obowiązuje do 31 sierpnia.

Trzy dni przed inauguracją nowego połączenia LOT-u wystartuje akcja promocyjna #CzasNaPodkarpackie, koordynowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego we współpracy z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną, lotniskiem w Jasionce i PKP. Podróżni, którzy dotrą do regionu samolotem lub pociągiem, dostaną vouchery ze zniżką do 30 procent na bilety wstępu do muzeów i zabytków oraz inne atrakcje, na przykład spływy pontonem. Akcja potrwa do 15 października.

ZOBACZ TAKŻE: LOT zapowiada 70 kierunków na ten rok