Dzięki poluzowaniu restrykcji wjazdowych do Stanów Zjednoczonych loty pasażerskie do Stanów Zjednoczonych znów są możliwe. Dziś dreamliner PLL LOT zabierze pasażerów z Lotniska Chopina w Warszawie w pierwszy rejs po przerwie do Miami na Florydzie - informuje w komunikacie biuro prasowe przewoźnika.

Na tej trasie będzie latał trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Ponad 11-godzinny bezpośredni lot będzie można odbyć na pokładzie szerokokadłubowego boeinga 787-8 lub boeinga 787-9 dreamlinera.

Czytaj więcej

LOT wraca do Sri Lanki. We wtorek pierwszy rejs w pandemii

- Otwarcie się rynku amerykańskiego jest kluczowe dla odbudowy ruchu pasażerskiego, a sektor lotniczy to jeden z najważniejszych stymulatorów procesów gospodarczych na świecie, dlatego cieszymy się, że nasze dreamlinery znów mogą latać do Stanów Zjednoczonych - mówi rzecznik prasowy LOT-u Krzysztof Moczulski, cytowany w komunikacie.

- Od momentu oficjalnego ogłoszenia otwarcia granic przez administrację prezydenta Bidena zanotowaliśmy kilkukrotny wzrost zainteresowania podróżami do Stanów Zjednoczonych. Obserwujemy również wzmożony ruch z USA do Polski, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy łączymy Polonię z krajem - dodaje.