Pierwszy dreamliner LOT-u wystartuje z Rzeszowa do Nowego Jorku 28 marca 2022 roku - zapowiada przewoźnik w komunikacie.

Po kilku miesiącach do siatki połączeń wracają również rejsy z Rzeszowa do Zadaru (są już dostępne w systemach rezerwacyjnych). Odbywać się będą raz w tygodniu, w soboty, pierwszy 18 czerwca.

Z Rzeszowa będzie można również polecieć do Odessy. To nowa trasa, która ruszy 12 czerwca.

Czytaj więcej

LOT wraca do Miami. Zapowiada trzy rejsy tygodniowo

- Rozwijamy naszą ofertę w każdym segmencie rynku - mówi członek zarządu ds. handlowych w PLL LOT Michał Fijoł, cytowany w komunikacie. - Wykorzystujemy biznesowe szanse, które daje współpraca z portami regionalnymi, jak ten w Rzeszowie. Na Podkarpaciu bije serce lotnictwa. To tutaj ulokowane jest 90 procent produkcji polskiego przemysłu lotniczego. Dobre warunki inwestycyjne i korzystne środowisko branżowe sprzyjają wzrostowi popytu na podróże, a ten z kolei ma kluczowy wpływ na otwieranie nowych tras - wyjaśnia.

LOT uruchamia też nowe połączenie regionalne. Na 18 czerwca zaplanował pierwszy lot z Podkarpacia na lotnisko Olsztyn-Mazury.

W grudniu przewoźnik wznowił zawieszone wcześniej trasy do Kolombo, Miami i Charkowa, a także uruchomił nową trasę Zielona Góra - Lwów.