714 tysięcy pasażerów to bilans poprzedniego miesiąca, który okazał się o ponad 310 procent większy od zeszłorocznego, a także lepszy od prognozowanego - informuje Lotnisko Chopina w komunikacie.

Stabilny i zadowalający wynik pokazuje tendencję do stopniowej odbudowy ruchu na polskich lotniskach. Pod tym względem Lotnisko Chopina jest w europejskiej czołówce, wyprzedzając między innymi lotniska w Barcelonie, Wiedniu, Pradze czy Frankfurcie.

Zdecydowana większość pasażerów, bo ponad 73 procent, latała tradycyjnymi liniami lotniczymi. W podróż z tanim przewoźnikiem wybrało się 18 procent pasażerów, a czarterem z biurem podróży 9 procent.

Czytaj więcej

Polskie lotniska - 13 milionów pasażerów w pierwszych trzech kwartałach

Od stycznia do końca listopada udział pasażerów w ruchu tradycyjnym wyniósł prawie 63 procent.

Najpopularniejszym przewoźnikiem pozostaje niezmiennie LOT, który ma 53 procent udziału w przewozach pasażerskich.

W pierwszej piątce najczęściej wybieranych kierunków na trasach regularnych znalazły się Paryż, Londyn, Amsterdam, Frankfurt i Kijów. Z kolei najpopularniejsze trasy czarterowe to Hurghada, Marsa Alam, Antalya, Punta Cana i Zanzibar.

Jak głosi komunikat, w ostatnim czasie „największym hitem” jest wznowione 10 grudnia przez LOT połączenie z Miami na Florydzie.

Czytaj więcej

LOT wraca do Miami. Zapowiada trzy rejsy tygodniowo