Z Paryża (lotnisko Charlesa de Gaulle’a) do Quebecu (lotnisko Quebéc-Jean Lesage) będzie można latać od 17 maja - informuje Air France w komunikacie. Rejsy odbywać się będą trzy razy w tygodniu - we wtorki, w czwartki i soboty. Na trasie tej kursował będzie airbus A330-200 z 224 miejscami na pokładzie w trzech klasach: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

W nadchodzącym sezonie letnim kanadyjska oferta Air France’u będzie o 25 procent większa niż przed pandemią, a dzięki nowej trasie linia stanie się europejskim liderem pod względem liczby miejsc w lotach między Europą a Kanadą. Ponadto Air France oferuje loty do Montrealu (do czterech dziennie), Toronto (do dwóch dziennie) i Vancouver (jeden lot dziennie).

Czytaj więcej

KLM zwiększa ruch do Stanów Zjednoczonych - otworzy dwa nowe kierunki

Bezpośrednie połączenie z Paryża do Quebecu jest uzupełnieniem dotychczasowej oferty dla pasażerów Air France’u, którzy nadal mogą podróżować codziennie specjalnym autobusem między Montrealem (lotnisko Pierre Elliott Trudeau) a Quebekiem. Usługa oferowana jest bezpłatnie, w ramach biletu Air France’u.

Jednocześnie Air France przedłużył elastyczne zasady podróżowania - wszystkie bilety zakupione do 28 lutego 2022 roku na podróże z wylotem do 30 czerwca 2022 roku można bezpłatnie zmieniać i zwracać.