Albania będzie 37 krajem w siatce połączeń Ryanaira, co wpisuje się w strategię rozwoju, która zakłada przewiezienie 300 milionów pasażerów do 2034 roku - czytamy w komunikacie firmy.

- Z przyjemnością ogłaszamy 200 lotów w tygodniu do i z Albanii w ramach oferty zimowej 2023. 17 nowych tras zapewni dostęp do kluczowych punktów turystycznych, takich jak Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Szwecja i Wielka Brytania, zapewniając jednocześnie większą łączność Albańczykom, którzy chcą odwiedzić przyjaciół czy rodzinę za granicą - mówi dyrektor generalny Ryanair DAC Eddie Wilson, cytowany w komunikacie.

Czytaj więcej

Ryanair poleci z Wrocławia do Walencji

- Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Ryanaira o obsłudze lotów do i z międzynarodowego lotniska w Tiranie. Jestem przekonany, że dzięki rozległej siatce połączeń Ryanaira port lotniczy w Tiranie przyczyni się do dalszego rozwoju turystyki i gospodarki Albanii - dodaje wiceprezes Kastrati Group (właściciela lotniska) Musa Kastrati.

Dzięki niedawnemu zamówieniu 300 nowych boeingów 737 MAX-10 flota Ryanaira zwiększy się do 2033 roku do około 800 samolotów.