W Egipcie otworzy się kolejne lotnisko

Lotnisko Berenice na południe od egipskiego kurortu Marsa Alam, które ma zacząć działać w najbliższych dniach, będzie obsługiwać 600 pasażerów na godzinę.

Publikacja: 02.01.2020 07:25

W Egipcie otworzy się kolejne lotnisko

Foto: Fot. Pixabay

Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego zakończyło kontrolę i przygotowania do oficjalnego otwarcia lotniska Berenice – pisze portal Egypt Independent, powołując się na źródła w urzędzie gubernatora prowincji Morza Czerwonego. Znajduje się ono około 150 kilometrów na południe od Marsa Alam. Serwis podaje, że inwestycja kosztowała 430 milionów funtów egipskich, czyli około 27 milionów dolarów.

CZYTAJ TEŻ: Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów

Gości przyjeżdżających na południe prowincji Morza Czerwonego obsługuje port lotniczy Marsa Alam położony około 60 kilometrów na północ od kurortu. Politycy i przedstawiciele branży turystycznej mają nadzieję, że otwarcie nowego lotniska zwiększy ruch przyjazdowy do regionu.

Ekspert turystyczny Maged al-Qady uważa, że lotnisko zachęci też przedsiębiorców do kolejnych inwestycji. Okazuje się, że część projektów została anulowana właśnie z powodu braku odpowiedniej infrastruktury transportowej. Qady dodaje, że uruchomienie portu zostało zapisane w strategii rozwoju kraju do roku 2030.

ZOBACZ TAKŻE: Lotnisko w Hurghadzie z nowym terminalem

Lotnisko Berenice ma jeden pas startowy i zostało zaprojektowane tak, by obsługiwać 600 pasażerów na godzinę.

Lotniska
Kraków zyska więcej lotów do Stambułu
Lotniska
Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”
Lotniska
Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach
Lotniska
Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe
Lotniska
Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków