W czerwcu, po trwającej od marca przerwie, port lotniczy Olsztyn-Mazury wznowił działalność i zapisał w statystykach 719 pasażerów, o 94,4 procent mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem, kiedy odprawił 12,9 tysiąca podróżnych.

19 czerwca jako pierwszy do latania z mazurskiego lotniska wrócił Wizz Air, wznawiając połączenie z Dortmundem. Trzy dni później LOT uruchomił rejsy do Krakowa. Z początkiem lipca zniesiony został zakaz lotów do i z Wielkiej Brytanii, dzięki czemu do rozkładu wróciły połączenia do Londynu-Luton Wizz Aira i Londynu-Stansted Ryanaira.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air i Ryanair znów startują z Mazur

Pasażerowie i pracownicy muszą dostosować się do nowych wymogów sanitarnych, takich jak noszenie maseczek (można je kupić w automacie przed wejściem do terminalu i w punkcie informacji lotniskowej), dystans społeczny, częste mycie i dezynfekowanie rąk, pomiar temperatury. Przypominają o nich plakaty informacyjne, znaki i komunikaty głosowe. W prowadzeniu działań prewencyjnych pracowników portu wspierają żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.