Lotnisko Chopina: Listopad na dużym minusie

173 tysiące pasażerów i 3,5 tysiąca pasażerskich operacji lotniczych – tak wyglądają listopadowe statystki Lotniska Chopina w Warszawie. Jak twierdzi jego rzecznik, w grudniu ruch będzie większy

Publikacja: 10.12.2020 12:17

Lotnisko Chopina: Listopad na dużym minusie

Foto: Fot. Dariusz Kłosiński

W listopadzie Lotnisko Chopina obsłużyło 173 tysiące pasażerów, o 88 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku – podaje w komunikacie zarządca portu, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Odbyło się 3,5 tysiąca pasażerskich operacji lotniczych, o 75,3 procent mniej niż rok wcześniej.

Od początku roku największe polskie lotnisko obsłużyło łącznie w ruchu międzynarodowym 4,7 miliona pasażerów (spadek o 70,5 procent), zaś w krajowym 581 tysięcy (spadek o 64 procent).

CZYTAJ TEŻ: Lotnisko Chopina: W październiku nieco ponad 300 tysięcy pasażerów

3,6 miliona pasażerów wybrało połączenia rejsowe tradycyjnych przewoźników (spadek o 71,3 procent), 990 tysięcy podróżowało tanimi liniami (spadek o 66,4 procent), a 693 tysiące czarterami (spadek o 67 procent). 61,3 procent podróżnych nie opuściło strefy Schengen.

W listopadzie LOT uruchomił loty na nowe lotnisko Berlin Brandenburg. – Według naszych przewidywań ruch w grudniu będzie większy niż w listopadzie – mówi rzecznik prasowy Lotniska Chopina Piotr Rudzki, cytowany w komunikacie. – W przyszłym tygodniu pasażerskie loty do Warszawy wznowi Qatar Airways, od najbliższego weekendu Enter Air oferować będzie połączenia do Mombasy, a od połowy grudnia Luke Air, czyli dawna Blue Panorama, będzie latać airbusem A330 między innymi na Zanzibar, Wyspy Zielonego Przylądka i Kubę – dodaje rzecznik.

Lotniska
Kraków zyska więcej lotów do Stambułu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Lotniska
Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”
Lotniska
Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach
Lotniska
Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Lotniska
Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków