Nowe połączenie będzie realizowane raz w tygodniu – w soboty. Wyloty z Wrocławia zaplanowano na godzinę 17.30, a lądowanie w Burgas na 20.45 czasu lokalnego (podróż potrwa 2 godziny i 15 minut).

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air uruchamia siedem wakacyjnych tras z Polski

Wylot z Burgas do Wrocławia odbędzie się także w soboty – o godzinie 21.15. Lądowanie we Wrocławiu o godzinie 22.20 czasu polskiego.

W poprzednich sezonach letnich do Burgas z Wrocławia można było polecieć bezpośrednio tylko lotem czarterowym. Dokąd jeszcze w tym roku będzie można polecieć z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi? Jak podaje lotnisko w komunikacie, do tej pory Wizz Air i Ryanair zapowiedziały połączenia do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Czarnogóry, Włoch, Gruzji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Maltę, Cypr i Ukrainę. W rozkładzie letnim znajdą się prawdopodobnie: Zadar, Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas, Londyn, Oslo i Kijów.

„Na listę trafią także połączenia obsługiwane przez linie sieciowe i czartery. Wiele wskazuje więc, że latem siatka połączeń będzie podobna do rozkładów znanych z lat ubiegłych. (…) Port Lotniczy Wrocław cały czas pozostaje w pełnej gotowości do obsługiwania większej liczby podróżnych z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa (pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminala, nakaz zasłaniania ust i nosa, zasada zachowania dystansu, dezynfekcja rąk). Dodatkowo na parkingu przed terminalem można wykonać test na obecność wirusa SARS-CoV-2” – czytamy w komunikacie.