Stołeczny port w ruchu międzynarodowym obsłużył 172 tys. osób (spadek o 85,8 proc.), z czego 56 procent podróżowało w strefie Schengen. Najpopularniejszymi kierunkami w styczniu były: Frankfurt, Paryż, Kijów, Amsterdam i Londyn. Z kolei z krajowych połączeń skorzystało 25 tys. pasażerów.

ZOBACZ TEŻ: Rainbow dodaje Dominikanę i Meksyk z Katowic. „Ludzie chcą latać”

140 tysięcy podróżnych wybrało połączenia rejsowe z przewoźnikami tradycyjnymi (spadek o 86,2 proc.), z nisko kosztowymi – 24 tys. (spadek o 88,9 proc.), a czarterami – 32 tys. osób (spadek o 70,0 proc.). Te ostatnie notowały więc najmniejszy spadek.

– Widać duży popyt na kierunki czarterowe – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego rzecznik prasowy Piotr Rudzki. – Są to przede wszystkim Dominikana, Meksyk i Zanzibar. Wkrótce z naszego lotniska bezpośrednio będzie można polecieć na Malediwy i do Kostaryki. Połączenia będą wykonywane samolotami Boeing 787 Dreamliner PLL LOT. Z kolej na główne lotnisko w Dubaju polecą Enter Air i Smartwings. Niebawem wrócą także do rozkładu czarterowego loty do Fudżajry.

CZYTAJ TEŻ: Rainbow: Jeszcze w lutym lecimy do Fudżajry

W styczniu lotnisko uruchomiło dwa mobilne punkty ‚obrań, w których pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą zrobić szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku COVID-19.