Jak informuje łódzki port lotniczy w komunikacie, lotnisko Bolonia-Forli znajduje się w regionie Emilia Romania, 70 km od Bolonii. Trapani leży z kolei na malowniczym, zachodnim wybrzeżu Sycylii. Od Palermo dzieli je około 100 kilometrów.

Do tych dwóch miast można będzie polecieć z Łodzi od 1 czerwca. Loty zaplanowano na wtorki i soboty, przy czym samolot będzie leciał z Łodzi do Trapani z międzylądowaniem w Forli. Tam wysiądą pasażerowie, których celem podróży są Włochy kontynentalne, a turyści wybierający się do Sycylii, polecą dalej.

– Nad przygotowaniem lotów do Włoch pracowaliśmy ponad rok. Cieszymy się, że możemy dziś zaproponować dwa kierunki – mówi prezes Portu Lotniczego Łódź Anna Midera, cytowana w komunikacie. – Mieszkańcy naszego regionu podróżują często do Włoch nie tyko turystycznie, ale także zawodowo, żeby odwiedzić rodziny lub na studia w ramach programu Erasmus. Wielu Włochów mieszka też w Łodzi, tu założyli rodziny.

Linia lotnicza Lumiwings została zarejestrowana w 2015 roku w Atenach. Dotychczas była to linia czarterowa, obsługująca głównie rynek włoski. Od tego roku zmienia swój model biznesowy i zaczyna latać jako przewoźnik regularny.