Od początku czerwca samoloty tanich linii lotniczych znowu latają z Wrocławia do Aten, Rzymu, Bolonii, Palermo, Bari, Neapolu, Larnaki i na Maltę – informuje Port Lotniczy Wrocław w komunikacie. 12 czerwca zostało otwarte nowe połączenie do Burgas, z kolei w drugiej połowie miesiąca ruszą Zadar, Split (również nowości), a także Mediolan-Bergamo, Korfu, Kos i Kutaisi. Łącznie w czerwcu tanie linie lotnicze uruchomiły lub wkrótce uruchomią 17 tras na południe Europy. Już wcześniej dostępne były Majorka, Teneryfa, Malaga czy Kreta (Chania). W lipcu wystartuje kolejne nowe połączenie – Olsztyn-Mazury.

Biura podróży uruchamiają w czerwcu w sumie siedem połączeń: Grecję (Korfu i Kos), Hiszpanię (Majorka i Fuerteventura), Albanię, Tunezję i Sardynię. Już wcześniej wystartowały wycieczki do Egiptu (Hurghada i Marsa Alam), Turcji (Antalya i Bodrum), Grecji (Kreta, Rodos i Zakintos) i Bułgarii (Warna i Burgas).

CZYTAJ TEŻ: Wrocławskie lotnisko: Sezon urlopowy będzie udany

– Tegoroczny sezon wakacyjny ruszył już na początku maja. Wszyscy liczyliśmy na pełniejszy sezon wakacyjny i cieszymy się, że podróżni mają już naprawdę bogaty i ciekawy wybór kierunków. W ofercie przewoźników i biur podróży znajdziemy właściwie wszystkie najpopularniejsze wybrzeża, wyspy, kurorty i miasta – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

Od lipca będzie można latać z Wrocławia bezpośrednio na londyńskie lotnisko Heathrow. Połączenie to otwierają British Airways. Będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Przewoźnicy sieciowi oferują również loty do Amsterdamu (KLM), Frankfurtu i Monachium (Lufthansa), Düsseldorfu (Eurowings), Zurychu (Swiss), Kopenhagi (SAS) i Warszawy (PLL LOT).

ZOBACZ TAKŻE: Na wrocławskie lotnisko wróciły testy w strefie Non Schengen

– Liczba uruchamianych ponownie lub nowo otwieranych połączeń systematycznie się powiększa. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. W tej chwili siatka połączeń wrocławskiego lotniska składa się już blisko z 80 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży – podlicza wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj.