W zimowej siatce Lotniska Chopina znalazły się połączenia Emirates do Dubaju i Turkish Airlines do Stambułu – informuje w komunikacie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza stołecznym portem. Pod koniec roku na Lotnisko Chopina powróci Qatar – z tym przewoźnikiem będzie można wybrać się bezpośrednio do Ad-Dauhy. Z kolei PLL LOT mają w planach wznowienie połączenia do Sri Lanki. W sezonie zimowym jedyną europejską nowością będzie połączenie LOT-u do Ostrawy.

CZYTAJ TEŻ: Lotnisko Chopina ma nowe poczekalnie

Lotem czarterowym z biurem podróży będzie można wybrać się do Egiptu (Marsa Alam, Hurghada, Szarm el-Szejk), Turcji (Antalya, Bodrum), która w ubiegłym roku była najpopularniejszym kierunkiem czarterowym (376 tysięcy podróżnych), na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa), portugalską Maderę, tunezyjską Dżerbę i tanzański Zanzibar.

Bardzo prawdopodobne są także loty do Kenii, Omanu, Dominikany, na Kubę i Wyspy Zielonego Przylądka. To, czy biurom podróży uda się uruchomić te połączenia, zależy jednak od sytuacji epidemicznej, przepisów Polski i krajów docelowych, a także nałożonych restrykcji i obostrzeń.