Lipiec był kolejnym miesiącem wzrostów na lotnisku w Modlinie – podaje lotnisko w komunikacie. W siódmym miesiącu roku odprawiło się z niego 206 tysięcy pasażerów – to o ponad 86 procent więcej niż w poprzednim miesiącu i o ponad 212 procent więcej niż w lipcu 2020 roku.

Sukcesywnie rośnie też zarówno liczba nowo uruchamianych kierunków, jak i liczba rejsów na istniejących już trasach. W lipcu siatka Modlina liczyła prawie 170 połączeń tygodniowo na 54 trasach europejskich i pozaeuropejskich.

CZYTAJ TEŻ: Modlin świętuje dziewiąte urodziny i wraca na ścieżkę wzrostu

– Liczby te pokazują, jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na naszym lotnisku. W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70 procent poziomu ruchu z lipca 2019 roku – mówi p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski, cytowany w komunikacie.

– Wraz z zimowym rozkładem lotów na naszym lotnisku pojawi się kilka nowych kierunków, wśród nich niezaprzeczalnym hitem będzie długo wyczekiwane przez pasażerów całoroczne połączenie do Aarhus w Danii, stolicy Malty Valletty, Helsinek w Finlandii i łotewskiej Rygi – dodaje.